Zonguldaklilar


-???-

2009 Iftar yemegi

Dernek > altsazfalar

Üyelerimiz ile iftar yemeginde bulustuk

Dernegimizin bu yılkı iftar yemeğini Almanya'nın Marl kentinde bulunan DITIB Fatih Camii'nde verdik. Davetimize, Essen Yabancılar Meclisi Baskanı Muhammet Balaban, Almanya Zonguldaklılar Derneği eski başkanlarından Aydın Cimen, Ertugrul Turkyılmaz, Adem Çukur, Hikmet Ulupınar, Recep Kahya, Avrupa Bartınlar Derneği Başkanı Sezai Cagdaş, Karabük- Yeniceliler Derneği Başkanı Yüksel Koymat ve cok sayıda üyelerimiz katıldı.

Başkan Erol Yukarıbaş, Ramazan ayının öneminede degindi. Hoşgörü ayı olan bu ayda, insanların birbirlerine hoş görülü davranmasının gerektigini vurguladı ve sözlerine söyle devam etti:
''Almanya Zonguldaklılar Derneği kuruldugu 1996 yılından beri her yıl iftar yemegi vermekteyiz. İftar yemegini her sene başka bir şehirde veriyoruz, bu yılda hemşehrilerimizin yogun olarak yaşadıgı DITIB Marl Fatih Camii'nde vermeyi uygun gördük. Ramazan ayı, birlik ve beraberligin arttıgı bir aydır. Hoş görü ayıdır. Bizlerde bu dayanısmanın dahada artması için calışmaktayız. Bugün biz burada huzur icerisinde Ramazan'ı idrak ederken, dunyanın ceşitli ülkelerindeki Müslümanlar zor durumdalar. Bizler, zor durumdaki Müslümanlar içinde dua ediyoruz. İnsanların birbirlerine daha hoş görülü davranmasını diliyoruz'' dedi.<< Geri >>


-???- | -???-