Zonguldaklilar


-???-

Devre Lisesi

Dernek > altsayfalar

Devrek Anadolu Lise Ögrencileri ve Ögretmenleri Almanya'nın Düsseldorf Havaalanında Güller ile karşılandı

Kardeş okul projesi ile Almanya'ya gelen Devrek Anadolu Lisesi Almanya Zonguldaklılar Derneği Yöneticileri tarafından Güller ve Çicekler ile karşılandı. Karşılamada Witten Lisesi Ögretmenleri, Ögrencileri ve Devrek Anadolu Lisesi'nin kardeş okulu Projesi mimarı olan Lütfü Dede'de hazır bulundu.

Bu karşılamada Devrek Anadolu Lise'si Ögrencileri ve Ögretmenleri çok duygulandı. Okul Müdürü İbrahim Dikenli Almaya Düsseldorf Havaalanına gelmelerine ragmen Zonguldaklılar Derneği Yöneticilerini karşılarında görünce hala kendimizi Zonguldak daki gibi hissetdik dedi. Almanya Zonguldaklılar Derneği Başkanı'
da Devrek Anadolu Lise'sinin Witten Lise'si ile kardeş okul olmasından çok mutlu olduğunu, özellikle Türkiye'de büyüyen Ögrencilerin Avrupayı tanıma fırsatı oldugunu, bilhassa vizyonlarının dahada gelişebileceğini, tabiki Alman Ögrencilerininde Türkiye'yi yakından tanıma ve özellikle Zonguldak'ı tanıma içinde oldugunu dile getirdi. Ayrıca 20 Ögrenci, Ögretmenleri ve Müdür İbrahim Dikenli bir hafta Almanya'da kaldıktan sonra Türkiye'ye dönecekler. Almanya Zonguldaklılar Derneği Başkanı Erol Zukarıbaş tüm Ögretmenleri, Ögrencileri merkezi Gelsenkirchen'deki Zonguldaklılar Derneği Lokaline davet etti.


-???- | -???-